Konie to piękne i naprawdę majestatyczne zwierzęta, które zwracają na siebie uwagę swoimi rozmiarami i możliwościami. Musli dla koni to produkt, który zapewnia koniom wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Jak je wybrać?

Musli dla koni — jakie są dostępne opcje?

Jeśli szukasz najlepszej paszy, mamy naprawdę duży wybór. Musli dla konia to zaledwie jedna z dostępnych opcji, lecz jednocześnie jedna z najlepszych. Jak jeszcze można karmić swojego konia? Do najbardziej podstawowych źródeł pożywienia zaliczane jest również siano. Oczywiście musi być w dobrym stanie, by było zdrowe dla zwierzęcia.

Koń może też zdobywać pożywienie z pastwiska, na które trafi. Kolejne możliwości to różne koncentraty, suplementy diety, a na sam koniec warto wspomnieć o komercyjnych mieszankach zbóż oraz paszach.

Wybierając dobrą paszę dla konia, trzeba też wiedzieć, czego zwierzę nie powinno jeść. Do produktów, które są niezdrowe lub niebezpieczne dla koni, z pewnością trzeba zaliczyć ziemniaki, które są dla nich dosłownie toksyczne. Nie poleca się również karmienia konia awokado lub rabarbarem. Niezalecana jest także pasza dla bydła, chleb czy duże ilości czekolady. Te również mogą być śmiertelne dla koni, gdyż otręby zaburzają równowagę mineralną i spowalniają wypróżnianie.

Musli dla konia — jak wygląda i z czego się je robi?

Musli to specjalny rodzaj paszy, które stosujemy w celu osiągnięcia konkretnych efektów. Ponadto musli dostarcza koniom wielu potrzebnych składników odżywczych, które są wymagane do rozwoju masy mięśniowej, czy też utrzymania ciała w dobrym zdrowiu.

Musli dla koni robi się z takich składników, jak kukurydza, owies, słonecznik, jęczmień, soja, czy też lucerna. Do tego w zależności od wieku konia czy też jego przeznaczenia, do musli trafiają potrzebne mu składniki odżywcze. Zupełnie inne produkty znajdują się w musli dla koni starych, a zupełnie inne znajdziemy w musli dla koni wrzodowych. W ten sposób koń może się dobrze odżywiać z pomocą musli, które do tego jest tak skonstruowane, by jak najmniej obciążać układ pokarmowy.

Dlaczego warto kupować musli dla konia?

Zdrowy koń to koń zadbany i przede wszystkim dobrze odżywiony. Zwierzęta są bardzo podobne do ludzi i one również potrzebują witamin oraz minerałów do normalnego funkcjonowania. Te trzeba im jednak w jakiś sposób dostarczyć. Poza suplementami diety, jedną z najlepszych opcji jest właśnie musli dla konia.

Odpowiednio wybrane musli dla konia zapewni mu energię, ale też wszystkie mikroskładniki, których zwierzę potrzebuje na co dzień. Gdy szukasz miejsca, w którym kupisz wysokiej jakości musli dla swojego konia niezależnie od jego wieku czy przeznaczenia, sprawdź ofertę firmy FEEDex.

FEEDex to sklep z paszami, w którym znajdziesz też wiele innych artykułów potrzebnych do hodowli zwierząt i odpowiedniego dbania o ich higienę. Wszystkie dostępne pasze były dokładnie przebadane, by mieć pewność, że są w pełni bezpieczne dla koni i dostarczają wiele cennych składników odżywczych. Oferujemy też pasze dla koni ze specjalnymi potrzebami. Dostępne jest m.in. musli dla koni chorych, które w tym czasie wymagają zupełnie innych składników odżywczych.